15.11-18.12.2019

Paczka dla zwierzaczka - zbiórka w WSB w Szczecinie

Okres przedświąteczny może stać się pretekstem do udziału w zbiórce dla domu dziecka, zbiórce żywności lub przyłączenia się do akcji dla zwierząt. Z taką propozycją wychodzi do swoich studentów Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie organizując „Paczkę dla zwierzaczka”.

Według badań CBOS aż 70% respondentów uważa, że obecnie trzeba być wrażliwym i gotowym do pomocy, co potwierdza, że wielu Polaków jest altruistami. 64% badanych przyznaje, że zdarzyło im się dobrowolnie i nieodpłatnie pracować na rzecz swojego otoczenia. Wyniki analiz tych aktywności społecznych z roku na rok rosną i mogą motywować do organizowania akcji charytatywnych, których w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie brakuje.
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie zdecydowała się na organizację przedświątecznej zbiórki dla szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Działalność tej organizacji społecznej jest bardzo szeroka : Pomagają wolno żyjącym kotom, przeprowadzają interwencje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt, prowadzą przychodnię dla zwierząt. Każde wsparcie jest ważne.

Dzięki takim akcjom możemy codziennie nieść pomoc potrzebującym zwierzakom. Mamy zapasy karmy dla kotów w szpitalu TOZ czy psiaków i kociaków czekających na dom. Pod naszą opiekę trafia rocznie kilkaset zwierząt, więc potrzeby są ogromne. Dzięki takim zbiórkom nie martwimy się o karmę i akcesoria dla naszych podopiecznych. To bardzo ważne inicjatywy.

Karolina Winter-Zielińska z Oddziału TOZ w Szczecinie.  

Zbiórka w WSB w Szczecinie rozpocznie się 15 listopada i zakończy się jeszcze przed świętami, bo 18 grudnia. Wśród potrzeb szczecińskiego oddziału TOZ są: karma dla zwierząt, żwirek dla kotów i artykuły higieniczne.

Źródła:

Komunikat z badań CBOS: „Czy Polacy są altruistami?”, marzec 2018 : https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2018/K_031_18.PDF


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-18 12:29:51
Komentarze
 
Polityka Prywatności