Student WSB w Szczecinie Mistrzem Europy w konkurencjach karabinowych

Marcin Majka, student Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie został Mistrzem Europy w konkurencji Karabinu Dowolnego 60 strzałów leżąc.

Marcin Majka, student Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie zdobył tytuł Mistrza Europy w konkurencji Karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc. Marcin przywiózł ze sobą również drugi medal. Będąc w drużynie wraz z dwoma pozostałymi reprezentantami naszego kraju: Tomkiem Bartnikiem („Legia”Warszawa) i Danielem Romańczykiem („Agat”Złotoryja) wspólnie zdobyli złoty medal ustanawiając nowy rekord Świata i Europy w drużynowej konkurencji Karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc. Mistrzostwa Europy odbyły się w Bolonii, w dniach 12-24 września.

Marcin studiuje na kierunku Zarządzanie w WSB w Szczecinie. Jego przygoda ze strzelectwem rozpoczęła się 11 lat temu. Wtedy też zaczął uczęszczać na treningi Klubu Strzeleckiego. W kwietniu 2019 roku podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Bydgoszczy został dwukrotnym Mistrzem Polski w konkurencjach: karabin dowolny 3x40 strzałów i karabin dowolny 60 strzałów leżąc.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-29 12:13:39
Komentarze
 
Polityka Prywatności