2019-09-28

Terapia tkanek miękkich w oparciu o taśmy anatomiczne - kurs w WSEiT w Szczecinie

Logo WSEiT 400

Kurs odbędzie się w dniach 28-29 września w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Szczecinie przy ul. Wawrzyniaka 8. Początek o godzinie 9:00.

Celem kursu jest praktyczne zastosowanie technik manualnych w układzie mięśniowo-powięziowym w celu likwidacji oraz leczenia wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu i dysfunkcji tkanek miękkich. Szereg technik na niniejszym szkoleniu opiera się na koncepcji Taśm Anatomicznych Thomasa W. Myersa.

Terapia tkanek miękkich jest dla wszystkich specjalistów pracujących z ludzkim ciałem. Przedstawiona zostanie teoretyczna i praktyczna metodyka terapia tkanek miękkich w oparciu o  Taśmy Anatomiczne, która pomoże  zrozumieć i rozwiązać dysfunkcje strukturalne a także wzbogaci warsztat terapeutyczny.

Kurs ten rozwija umiejętności palpacyjne oraz manualne techniki  mięśniowo – powięziowe. Celem szkolenia jest podniesienie umiejętności w zakresie diagnozowania i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich, oparte na najnowszych metodach terapeutycznych.

Program

 Zagadnienia Teoretyczne:

  1. Podstawy teoretyczne do terapii tkanek miękkich: Historia , definicja i rola powięzi, tensegracja.
  2. Opis Taśm Anatomicznych i ich funkcji :Taśma powierzchowna przednia, Taśma powierzchowna tylna, Taśma boczna, Taśmy kończyn górnych
  3. Analiza Strukturalna ciała
  4. Omówienie technik rozluźniania tkanek miękkich
  5. Wskazania i przeciwwskazania do terapii tkanek miękkich.

W cenie kursu zapewnione:

  • materiały szkoleniowe w formie skryptu dydaktycznego
  • certyfikat uczestnictwa w kursie i świadectwo ukończenia kursu

 


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-30 14:51:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności