2019-06-30

Koncert Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

Koncert odbędzie się 30 czerwca w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Wydarzenie to będzie obfitowało w wiele muzycznych wrażeń - nie dość, że będziemy hucznie obchodzić już 15 lat istnienia na scenie, to dodatkowo postanowiliśmy uczcić nasz jubileusz szóstą już edycją naszego autorskiego projektu Wspólne Brzmienia

Tegoroczny koncert nosi miano Wspólne Brzmienia: 15 lat Chóru AM w Szczecinie & Komeda Project i będzie składał się z dwóch części.

W pierwszej części koncertu postaramy się zabrać Was w fascynującą muzyczną podróż, ukazującą różnorodny repertuar a cappella, który wyśpiewaliśmy na krajowych oraz światowych scenach muzycznych przez ostatnie pięć lat.

Druga część koncertu będzie będzie hołdem dla twórczości Krzysztofa Komedy, polskiego kompozytora i pianisty, twórcy muzyki filmowej oraz pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce, którego kompozycje (m.in. do filmów Romana Polańskiego) stały się kultowymi symbolami światowej kinematografii. 2019 został ogłoszony przez organizację UNESCO Rokiem Komedy, przez co szczególnie chcielibyśmy przypomnieć twórczość tego niekwestionowanego prekursora muzyki jazzowej.

Do udziału w szóstej edycji zaprosiliśmy znakomity zespół - Jazz Ensemble pod kierownictwem Kasia Stroińska-Sierant, która specjalnie na tę okazję stworzyła oryginalne aranżacje na skład jazzowy, kwartet smyczkowy, solistkę oraz chór.

Koncert uświetni wybitna polska wokalistka jazzowa, Dorota Miśkiewicz, a koncert poprowadzi niezastąpiony Michał Janicki.

Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie bilety.fm: https://bit.ly/2JsWJsd oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży bilety.fm


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-29 10:07:21
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
WSEiTszczecin_220.jpg
PUM_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności