Szczecin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-12-13 17:00

Nareszcie twarze, czyli wyznania ginekologa portrecisty - wykład otwarty Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego

PUM_logo_500

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej hotelu Vulcan, przy ul. Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego 6a w Szczecinie.

Wykład wygłosi dr n. med. Mieczysław Chruściel
" Nareszcie twarze, czyli wyznania ginekologa portrecisty"

dr n. med. Mieczysław Chruściel mówi o sobie „Pasję malarską rozwijałem od ukończenia studiów w roku 1974. Początki były skromne, gdyż absorbująca praca dydaktyczna i naukowa nie pozostawiały wielu możliwości na twórcze zmagania. Po uzyskaniu specjalizacji i obronie doktoratu pracowałem jeszcze przez kilka lat na stanowisku adiunkta w Klinice Patologii Ciąży i Porodu. W roku 1984 odszedłem z umiłowanej Kliniki i oddałem się wyłącznie pracy w praktyce prywatnej, odważywszy się jednocześnie na pierwsze próby malarstwa olejnego na płótnie. Od tamtego czasu namalowałem wiele obrazów. Tematem moich prac jest człowiek. Maluję niemal wyłącznie portrety. Moimi modelami są członkowie rodziny, znajomi i przyjaciele, naukowcy, lekarze, ludzie kultury oraz ci wszyscy, dla których jest ważna intymna potrzeba posiadania wizerunku własnego lub bliskiej osoby. Prace te są rozproszone w rozmaitych miejscach; w moim mieście, w kraju i na świecie. Żyją własnym, bezgłośnym życiem w rodzinnych domach, w reprezentacyjnych salach uniwersyteckich, urzędach, siedzibach towarzystw lekarskich, w kościołach i na plebaniach. Niektóre wyfrunęły za granicę. Znalazły łaskawych mecenasów w różnych krajach Europy, a także w USA, nawet w dalekiej Australii.”

Termin: 13. 12. 2018 r. (czwartek), o godz. 17.00
Miejsce: HOTEL VULCAN ul. Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego 6a Szczecin, salka konferencyjna.

data ostatniej modyfikacji: 2018-12-05 12:07:52
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
PUM_220.jpg
WSEiTszczecin_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Dar Młodzieży
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński
 
Polityka Prywatności