Szkolenie odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Szczecinie przy ul. Wawrzyniaka 8.
Kurs obejmuje swoim zakresem podstawy teoretyczne i praktyczne wykonywania zabiegów manualnych nakierowanych na leczenie tkanek miękkich (głównie techniki mięśniowo-powięziowe) w różnych dysfunkcjach. Przedstawione zostaną metody terapii jaka może być prowadzona na różnym etapie procesu zdrowienia. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące terapii dysfunkcji w obrębie mięśni (terapia punktów spustowych, stretching mięśniowy, masaż funkcjonalny), a także techniki powięziowe (głębokie rozcieranie, manipulacje powięziowe).
Celem kursu jest przedstawienie zagadnień dotyczących wykonywania zabiegów nakierowanych na leczenie dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich. Ideą kursu jest aby nie stanowił on nauki gotowych rozwiązań terapeutycznych, a raczej, by dawał podstawy teoretyczne i praktyczne do skutecznego znajdowania najlepszych form terapii w konkretnych objawach pacjenta. Zatem szkoleni będzie obejmowało zagadnienia diagnostyki i terapii poszczególnych dysfunkcji.
Program
Część teoretyczna
1. Podstawy anatomii i fizjologii układu kostno- mięśniowego,
2. Rola mięśnia i rola powięzi w powstawaniu ruchu,
3. Przedstawienie najnowszych doniesień i zagadnień dotyczących powstawania i gojenia dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich,
4. Przyczyny powstawania dysfunkcji mięśniowo -powięziowych – diagnostyka.
Część Praktyczna
1. Założenia wykonywania zabiegów rozcierania głębokiego,
2. Założenia wykonywania stretchingu mięśniowego,
3. Założenia wykonywania masażu funkcjonalnego,
4. Założenia powstawania i leczenia zaburzeń o charakterze aktywnych punktów spustowych,
5. Założenia wykonywania zabiegów tzw. manipulacji powięziowych.
Informacje dodatkowe
W cenie kursu organizatorzy zapewniają: