14 stycznia 2017 (sobota)

Rehabilitacja ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego - kurs w WSEiT w Szczecinie

Logo WSEiT 400

Kurs Rehabilitacja ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego odbędzie się 14 stycznia 2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej przy ul. Wawrzyniaka 8 w Szczecinie.

Czas trwania: 8 godzin dydaktycznych
Ilość osób: 12
Koszt: 170zł

Prowadzący: mgr Adrian Wawrzyniak - Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie-kierunek fizjoterapia. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i sportowej. W zawodzie pracuję od 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych w szpitalu przy Unii Lubelskiej, Gabinecie Rehabilitacji Funkcjonalnej oraz w Domu Lekarskim. Prowadził rehabilitację sportową piłkarzy Pogoni Szczecin, piłkarek ręcznych Pogoni Baltica, motocrossowców KM Szczecin oraz Pro Racing. Poza tym prowadzi terapię wielu biegaczy, tenisistów, siatkarzy i triatlonistów. W WSEIT prowadzi wykłady z Medycyny Sportu i Traumatologii. Jest Międzynarodowym terapeutą medycyny ortopedycznej Cyriax, dyplomowanym terapeutą metody PNF oraz dyplomowanym terapeutą manualnym OMT . Szkolił się również w jednej z najlepszych klinik sportowych w Porto.

Celem warsztatu jest zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu rehabilitacji ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego. W sposób praktyczny chcę pokazać jak skutecznie można je leczyć bez użycia skalpela. Rehabilitacja opiera się na znajomości anatomii, biomechaniki, etapach gojenia tkanek. Istotnym elementem jest również trening adaptacyjny.

Wykorzystywane metody:

  • masaż poprzeczny,
  • terapia manualna,
  • terapia powięziowa,
  • analiza biomechaniczna,
  • trening adaptacyjny,
  • kinesiotaping,
  • dobór obuwia,
  • bogatopłytkowy czynnik wzrostu PRP,
  • zasady stretchingu.

Program warsztatu:

1.Tendinopatia ścięgna Achillesa

2.Uszkodzenie rozcięgna podeszwowego

3.Diagnozowanie

4.Badanie palpacyjne

5.Masaż poprzeczny

6.Terapia powięziowa

7.Kinesiotaping

8.Trening mięśniowy

9.Stretching

10.Trening adaptacyjny

11.Przeciwskazania w terapii

Rekrutacja

Warsztat adresowany jest do fizjoterapeutów, masażystów, studentów fizjoterapii po I roku studiów, lekarzy.

Wymagane dokumenty

Dyplom ukończenia studiów, szkoły policealnej, w przypadku osób uczących się - kserokopia legitymacji studenckiej lub legitymacji słuchacza szkoły policealnej

Warunkiem udziału w warsztacie jest:

  • rejestracja on-line poprzez wypełniony formularz zgłoszeniowy
  • wpłata opłaty za kurs na konto wskazane w mailu zwrotnym

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do udziału w warsztacie decyduje kolejność wpłat, a nie kolejność rejestracji.


opublikowano: 2016-12-16
Komentarze
Polityka Prywatności