2016-03-05

Mobilizacje układu nerwowego - warsztat w WSEiT

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Szczecinie zaprasza do udziału w warsztacie: Mobilizacje układu nerwowego, który odbędzie się 5 marca 2016 roku w siedzibie uczelni przy ul. Wawrzyniaka 8.

Prowadzący: dr n. zdr. Wojciech Garczyński - fizjoterapeuta - praktyk, wykładowca akademicki, obecnie w trakcie 4-letniej specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii w Katedrze i Klinice Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, instruktor odnowy biologicznej, certyfikowany terapeuta medycyny ortopedycznej dra J. Cyriaxa, autor 24 publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii, uczestnik kilkunastu konferencji naukowych oraz kursów m.in. PNF, Kinesiology Tapingu oraz diagnostyki obrazowej dla fizjoterapeutów, członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej.

U podłoża neuromobilizacji leży nowatorskie podejście do układu nerwowego jako organu o właściwościach mechanicznych. Z mechaniką układu nerwowego związane jest prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu człowieka to jest wszystkich narządów i układów.

Neuromobilizacja jest jedną z wielu metod terapii manualnej zajmujących się tkankami miękkimi - tkanką nerwową i tkankami otaczającymi układ nerwowy, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zwalczania zaburzeń neuromechaniki i patologicznych napięć układu nerwowego. Metoda ta jest skuteczna po zabiegach chirurgii ogólnej, ginekologicznej i transplantacyjnej, po zabiegach neurochirurgicznych, w przebiegu zmian dyskopatycznych, konfliktów korzeniowych, po urazach sportowych w zespołach cieśni nerwów obwodowych.

Warsztat ma na celu zapoznanie słuchaczy z elementami neurodynamiki klinicznej w zakresie neuropatodynamiki, rozpoznawania dysfunkcji układu nerwowego za pomocą testów neurodynamicznych, badania neurodynamicznego kręgosłupa oraz kończyn.

PROGRAM WARSZTATU:

  • 09.00 - 10.30 Pojęcie neurodynamiki i neuropatologii, badanie neurodynamiczne.
  • 10.30 - 10.45 przerwa
  • 10.45 - 12.15 Testy neurodynamiczne dla kończyny górnej (ULTT 1, ULTT 2, ULTT 3), wskazania, przeciwwskazania, wykonanie, różnicowanie strukturalne.
  • 12.15 - 12.30 przerwa
  • 12.45 - 14.15 Testy neurodynamiczne dla kończyny dolnej (LLTT 1, LLTT 2, TNT, PNT, SNT), wskazania, przeciwwskazania, wykonanie, różnicowanie strukturalne.
  • 14.15 - 14.45 przerwa
  • 14.45 - 16.15 Testy neurodynamiczne dla kręgosłupa (SLUMP, SLR, test pochylania kręgosłupa szyjnego), wskazania, przeciwwskazania, wykonanie, różnicowanie strukturalne.
  • 16.15-16.30 przerwa
  • 16.30 - 18.00 Powtórzenie wiadomości - problemy kliniczne, zakończenie kursu.

Podczas warsztatu słuchacze zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności do przeprowadzenia badania neurodynamicznego oraz testów neurodynamicznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań do terapii.

Warsztat jest adresowany dla studentów fizjoterapii studiów licencjackich po 1 roku studiów, techników fizjoterapii

Rekrutacja

Nabór kandydatów prowadzony jest w sposób ciągły. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie grupy osób.

Wymagane dokumenty

  • wypełniony formularz zgłoszeniowy
  • kopia dyplomu ukończenia studiów lub szkoły policealnej; w przypadku osób uczących się kserokopia legitymacji studenckiej lub legitymacji słuchacza szkoły policealnej

Więcej informacji na stronie:

http://wwww.kursy.wseit.edu.pl/kursy/szczecin/all/mobilizacje-ukladu-nerwowego.html


data ostatniej modyfikacji: 2015-12-17 09:54:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności