NEWSY Szczecin
i zachodniopomorskie

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na kolejne śniadanie biznesowe, tym razem pod nazwą „Twój pomysł - Twój biznes”, które odbędzie się 25 marca 2010 w godzinach 10:00-13:00 w ‘sali kominkowej’ hotelu Park Hotel w Szczecinie przy ul. Plantowej 1 (Park im. Stefana Żeromskiego).
Chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w programie SPIN! Projekt „SPIN-aj się! to szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia firm typu spin-off i spin-out”. Program jest realizowany w ramach "Poddziałania. Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw". To kompleksowy projekt obejmujący przeszkolenie 60 uczestników w zakresie tworzenia firm typu spin-out i spin-off. W ramach projektu przewidziano doradztwo finansowe i prawne związane z procedurami zakładania firm.
W imieniu Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszamy dziś na kolejny wykład otwarty na Wydziale Matematyczno-Fizycznym US. Tym razem wykład zatytułowany "Rola modelowania komputerowego w badaniach materiałów metodami spektroskopowymi: od Poznania przez Australię i Hong-Kong do Szczecina" wygłosi prof. dr hab. Czesław Rudowicz z Instytutu Fizyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, laureat wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień w tym Laureat Nagrody "Zachodniopomorski Nobel 2008" w zakresie nauk podstawowych.
Jesteś zainteresowany współpracą z przedsiębiorcami, naukowcami i instytucjami wsparcia? Przyjdź na Warsztaty Branży Chemicznej - 11 marca 2010 r!
W jaskini Stajnia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (pow. Myszków) odkryto najstarsze w Polsce szczątki ludzkie – zęby neandertalczyków. Interdyscyplinarne badania archeologiczne prowadzone są na Jurze od roku 2006. Poza archeologami z Uniwersytetu Szczecińskiego w badaniach uczestniczą naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Państwowego Instytutu Geologicznego i Polskiej Akademii Nauk.
Szczecińska grupa lokalna Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA Szczecin) obchodzi w tym roku 18-lecie swojej działalności. Swój jubileusz uczciła organizując seminarium naukowe przeznaczone dla uczniów szkół licealnych, studentów i mieszkańców Szczecina.
Nowy kierunek uruchamiany od nowego roku na Pomorskiej Akademii Medycznej i Politechnice Koszalińskiej to inżynieria biomedyczna. Ze strony Politechniki kierunek powstanie w ramach Instytutu Mechatroniki Nanotechnologii i Techniki Próżniowej.
Wzorem lat ubiegłych Uniwersytet Szczeciński zaprasza kandydatów na studia do udziału w DNIACH OTWARTYCH. Głównym celem tych spotkań jest zaprezentowanie oferty edukacyjnej uczelni oraz bezpośredni kontakt z przedstawicielami wydziałów i instytutów, którzy odpowiadają na pytania dotyczące studiów na poszczególnych kierunkach.
Akademia Morska w Szczecinie rozpocznie w roku 2010 aż 3 projekty w ramach priorytetu IV „Szkolnictwo wyższe i nauka” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Łączna wartość projektów przekroczy 6,5 mln zł. Skorzystają na tym głównie studenci Akademii oraz pracownicy uczelni. I to nie tylko Akademii Morskiej w Szczecinie.
Budynek przy ul. Grodzkiej 50 przekazany zostanie przyszłej Akademii Sztuki. Akt notarialny w tej sprawie podpisał Beniamin Chochulski zastępca prezydenta miasta. Dokument jest zobowiązaniem przekazania nieruchomości nowej uczelni. Stanie się to po powołaniu nowej Akademii Sztuki.
Specjalna Podkomisja Sejmowa ds. utworzenia Akademii Sztuki w Szczecinie poparła projekt ustawy, za sprawą której ma zostać powołana uczelnia. Podkomisja uznała również, że nie ma podstaw prawnych, które nie pozwalałyby na powołanie w Szczecinie Akademia Sztuki.
Miło nam poinformować, że dnia 25 stycznia 2010 roku na posiedzeniu otwierającym 52 sesję Podkomitetu SLF Międzynarodowej Organizacji Morskiej w Londynie wykładowca AM w Szczecinie dr inż. Zbigniew Szozda został wybrany Przewodniczącym Podkomitetu na rok 2010. Kandydaturę naszego pracownika zgłosiła delegacja Niemiec, potwierdziła delegacja Japonii, a następnie poparcia udzieliły mu pozostałe delegacje z całego świata poprzez aklamację. Zastępcą przewodniczącego został wybrany Pan Kevin Hunter z Wielkiej Brytanii.
W najbliższą niedzielę w Szczecinie odbędzie się Kiermasz Dizajnu, czyli kiermasz rękodzieła artystycznego.
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej organizuje akcję charytatywną na rzecz niepełnosprawnych studentów i doktorantów. Aukcja odbywa się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, dochód ze sprzedanych biletów i z aukcji w całości zostanie przekazany potrzebującym studentom.
25 lutego wszystkich zainteresowanych tematyką afrykańską zapraszamy do Auli Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbędzie się tam I Dzień Afrykański. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną wyniki ekspedycji naukowych pracowników i doktorantów Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US.
Pod petycją w sprawie utworzenia w Szczecinie państwowej wyższej uczelni artystycznej, zaledwie w ciągu tygodnia, złożono 25 tysięcy podpisów. Chociaż na decyzję o powołaniu Akademii Sztuki przyszli studenci muszą jeszcze poczekać, już teraz mogą ubiegać się o udział w specjalnym programie stypendialnym.
24 lutego w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej odbędzie się I Dzień Afrykański. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną wyniki ekspedycji naukowych pracowników i doktorantów Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US. Zobaczyć można będzie także film "Kiedyś w Afryce" i porozmawiać z reżyserem. Gościem honorowym będzie prof. Władysław Filipowiak.
Uniwersytet Szczeciński już po raz czwarty otrzymał statuetkę ABSOLWENT. Tym razem za najbardziej efektowną promocję podczas targów edukacyjnych.
Wydział Techniki Morskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie uczestniczy w realizacji studiów podyplomowych EMship Advanced Design prowadzonych przez międzynarodowe konsorcjum uczelni europejskich.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności