Zintegrowane projektowanie okrętów na poziomie zaawansowanym

Dział: Szczecin

Wydział Techniki Morskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie uczestniczy w realizacji studiów podyplomowych EMship Advanced Design prowadzonych przez międzynarodowe konsorcjum uczelni europejskich.

Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się tytułem magistra lub równoważnym po odbycie 5-letnich studiów wyższych, w tym także dla absolwentów naszego Wydziału. Obecnie trwa proces rekrutacji studentów z krajów Unii Europejskiej.

Pierwsi studenci rozpoczną studia we wrześniu 2010. Okres trwania pojedynczego cyklu wynosi 3 semestry. Projekt ten finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus Mundus. Uczestnicy studiów z krajów europejskich i poza-europejskich otrzymają stypendia pokrywające koszty czesnego, utrzymania i przejazdów w wysokości 1000 € miesięcznie.

 Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach na uczelniach w trzech europejskich krajach. Pierwszy semestr realizowany jest na Uniwersytecie Liège (Belgia), a drugi w Ecole Centrale de Nantes (Francja). W zależności od wybranej specjalności, studenci będą kontynuować naukę na jednym z czterech uniwersytetów: Galati (Rumunia) w zakresie hydrodynamiki okrętowej, Genua (Włochy) w zakresie projektowania jachtów, Rostok (Niemcy) w zakresie projektowania statków i technologii ich produkcji oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (Polska) w zakresie mechaniki, technologii budowy i optymalizacji konstrukcji. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a uzupełniać je będą praktyki w wiodących europejskich przedsiębiorstwach gospodarki morskiej.

Absolwenci otrzymają podwójny tytuł zawodowy magistra inżyniera (Master of Science) Uniwersytetu Liège i Ecole Centrale de Nantes. Otrzymają oni głęboką wiedzę oraz interdyscyplinarne umiejętności techniczne i menadżerskie pozwalające na projektowanie złożonych statków przy zastosowaniu zaawansowanych metod wykorzystywanych w badaniach naukowych i przemyśle okrętowym.

W konsorcjum uczestniczy także sześć uniwersytetów na zasadzie partnerów stowarzyszonych: Uniwersytet Michigan (USA), Uniwersytet Osaka (Japonia), Uniwersytet Amazonii (Brazylia), Wietnamski Uniwersytet Okrętowy, Uniwersytet Nowej Południowej Walii (Australia) oraz Uniwersytet Nauk Technicznych w Oranie (Algieria), wspomagających proces rekrutacji kandydatów. W pracach konsorcjum uczestniczy także Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów Związanych z Techniką Morską – WEGEMT.

Źródło: ZUT

ostatnia zmiana: 2010-02-11
Komentarze
Polityka Prywatności