Fundacja IT została partnerem Informatyki w WSB w Szczecinie

Fundacja IT jest partnerem kierunku Informatyka oraz jej anglojęzycznej ścieżki w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.

Fundacja IT, została powołana aby pomagać firmom oraz instytucjom w osiąganiu najbardziej ambitnych celów edukacyjnych.

Fundacja działa od 2005 roku na rzecz budowania nowoczesnego i wykształconego społeczeństwa informacyjnego, poprzez działalność edukacyjną, informacyjną oraz integracyjną. Fundacja jest zaangażowana w największe i najbardziej ekscytujące programy edukacyjne na świecie. Jej priorytetami są : zwiększanie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwiększanie atrakcyjności zawodowej obywateli polskich na europejskim rynku pracy poprzez działalność edukacyjną. Fundacja IT kładzie szczególny nacisk na technologie informacyjne, w tym szeroko rozumiane innowacyjne kształcenie kadr.

WSB to dobra uczelnia kształcąca ludzi, którzy wiedzą czego chcą w życiu, którzy mają wizję, a takich chcielibyśmy wspierać. My też mamy wizję – widzimy region zachodniopomorski jako zagłębie najlepszych programistów i specjalistów IT w Polsce.  A młodych i ambitnych można szukać tylko na prężnych i ambitnych uczelniach, takich jak WSB. My - jako Fundacja, także nie stoimy w miejscu, rozwijajmy się, a to oznacza, że stale szukamy trenerów i szkoleniowców IT, i będziemy ich szukać wśród absolwentów Uczelni" – mówi na temat współpracy z WSB w Szczecinie Maciej Wichary, Wiceprezes Zarządu Fundacji IT.

Również nie bez znaczenia dla naszych przyszłych działań jest kontakt z wykładowcami – ekspertami w dziedzinach technicznych, co oczywiste, ale także związanych z biznesem a nawet tych humanistycznych, związanych z człowiekiem i jego osobistym rozwojem” –  dodaje Wichary.

Wdrożenie proponowanych przez  Fundację IT rozwiązań umożliwi naszym studentom, pracownikom i kursantom kształtowanie i rozwijanie podstawowych kompetencji cyfrowych, uwzględniając bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wynikających z tego tytułu zagrożeń, oraz ułatwi rozwijanie kompetencji cyfrowych poprzez naukę programowania.

Śledząc obecne trendy zdajemy sobie sprawę z tego jak atrakcyjne dla przyszłych kandydatów są kierunki Inżynierskie, po ukończeniu których student wyjdzie nie tylko ze sporą dawką eksperckiej i specjalistycznej wiedzy, ale również zyska unikalne praktyczne doświadczenie i dyplom Inżyniera.


data ostatniej modyfikacji: 2019-07-08 14:41:50
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
WSEiTszczecin_220.jpg
PUM_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 01
miniatura Studenci WSB
miniatura Budynek WSB w Poznaniu
 
Polityka Prywatności