2019-09-20

Noc Księgarń w Szczecinie

20 września po zmroku rozpocznie się pierwsza Noc Księgarń. Do ponad 100 lokalizacji w całej Polsce dołączają także księgarnie ze Szczecina i Choszczna.

Po Nocy Muzeów i Nocy Bibliotek przyszedł czas na święto księgarzy. Z okazji 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut postanowił wesprzeć tradycyjne księgarstwo. Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy, to tylko część propozycji księgarzy. To będzie wielkie święto czytelników w całej Polsce.

W Szczecinie do zabawy włączyły się dwie, wyjątkowe księgarnie: FiKa i Między Wierszami. Małgorzata Narożna, właścicielka księgarni FiKa przygotowała dla młodych czytelników m.in. akcję “Poczytaj mi, babciu”, podczas której Wioleta Słoka, miłośniczka i kolekcjonerka książek dla dzieci i młodzieży, czyta "Wioletowe kruczki" – książkę swojego dzieciństwa. Na 20.00 zaplanowana jest premiera książki "Tajemnica Srebra", czyli kolejnej części przygód Lassego i Mai, którą przeczyta Szalony Królik, Marcin tata Zosi i Antka, miłośnik Wędrowycza oraz wielki fan Mordimera Madderina. Później Paulina Ratajczak będzie czytała gościom FiKi fragment książek z serii powieści o Harrym Potterze.

W Między Wierszami odbędzie się natomiast spotkanie pt. “Różne oblicza Ameryki”. O światowym imperium, na bazie książek “Please kill me. Punkowa historia punka”, “Dziewczyna z zespołu”, “Wyższa lojalność” oraz “Ludowa historia Stanów Zjednoczonych”, opowie ich tłumacz Andrzej Wojtasik. O 21.00 rozpocznie się spotkanie autorskie z Katarzyną Marciszewską, autorką powieści “Wiedźmy Himmlera”, rodowitą szczecinianką, a także współautorką i współredaktorką dwóch książek, zbioru artykułów naukowych "Tym samym pociągiem. Przesiedlenia przymusowe, procesy dezintegracyjne i integracyjne na Pomorzu Zachodnim i ziemi lubuskiej w latach 1939–1949" oraz opowiadań historycznych wchodzących w skład tomu "Opowiadania Numizmatyczne". Po 22.00 można już będzie rozmawiać o Jokerze. “Nie bądźcie tacy poważni!” to okazja do przyjrzenia się genezie powstania tej postaci, jego szaleństwu jako odpowiedzi na normalność, skomplikowanej relacji z Mrocznym Rycerzem oraz adaptacjom, w których pojawił się do tej pory. Dla najwytrwalszych gości Nocy Księgarń tuż przed północą księgarze przygotowali niespodziankę.

Noc Księgarń odbędzie się także w, oddalonym o niecałą godzinę drogi, Choszcznie. W słynnej księgarni Pegaz będzie można spotkać przyjaciół, poczytać wspólnie opowiadania ze zbioru “Kociarz” Kristen Roupenian, posłuchać jazzu popijając sok z buraka i otrzymać najlepsze rekomendacje książkowe od Pani Marii.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Księgarń jest bezpłatny. Pełny program na stronie www.nocksiegarn.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-11 14:58:22
Komentarze
 
Polityka Prywatności