Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu, w związku ze Światowym Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia, już po raz ósmy zaprasza do udziału w cyklu niezwykłych wydarzeń pod nazwą „Tydzień Ziemi”.
Od 16 do 22 kwietnia na uczestników Tygodnia Ziemi czeka moc atrakcji: na początek, w sobotę 16 kwietnia, ruszamy akcją Kwiat za Grat na Jasnych Błoniach, czyli wymianą elektrośmieci na sadzonki kwiatów. W niedzielę studenci Samorządu Wydziału Nauk o Ziemi zapraszają rodziny z dziećmi do udziału w proekologicznej grze miejskiej "Pokonaj Szczecińskiego Smoga". Na najmłodszych czekają animatorzy, którzy pomogą przy rozwiązywaniu zagadek, a także atrakcyjne nagrody i upominki. Zapraszamy też wszystkich zainteresowanych do zapisów na ciekawe warsztaty podczas Dnia Geografa, który odbędzie się 19 kwietnia. W tym roku będzie można m.in. poszukać Złotego Pociągu, zbadać klimat sprzed tysięcy lat lub sprawdzić, co ciekawego kryje się na nadmorskiej plaży. Ten dzień zakończymy wspólną zabawą do białego rana podczas Balu Ziemianina. Na koniec zabierzemy wszystkich w podróż dookoła świata − od 20 do 22 kwietnia trwać będzie festiwal podróży Wieczory z Podróżnikami. W 3 popołudnia wirtualnie zwiedzimy m.in. Rumunię, Kurdystan, Jordanię, Indonezję, Japonię, Barcelonę, Islandię, Nową Zelandię i Jakucję, zanurkujemy w Egipcie, Chorwacji i na Wyspach Kanaryjskich, zdobędziemy dach świata i zawiśniemy na krawędzi górskiej ściany - zaprasza Karina Tessar z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.
Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Światowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie. US po raz ósmy będzie świętować przez cały tydzień, w związku z czym pracownicy WNoZ zapraszają do udziału w wydarzeniach wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów. Hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi "Palący problem - niska emisja". Poprzez zabawę pracownicy i studenci WNoZ pokażą uczestnikom Tygodnia Ziemi, jak każdy z nas może dbać o środowisko i jednocześnie korzystać z uroków otoczenia.
Szczegółowe informacje i program: www.tydzienziemi.usz.edu.pl i www.facebook.com/tydzien.ziemi.