NEWSY Szczecin
i zachodniopomorskie

Chemiczne nowości technologiczne, niepowtarzalna okazja spotkania partnerów z Polski, Niemiec i Ukrainy, ważne tematy i kontrowersyjne dyskusje branżowe z udziałem kluczowych graczy polskiego rynku chemicznego, czyli jedyne takie spotkanie w Polsce CHEMIKA 2010.
Chór Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szczecińska Orkiestra Kameralna Academia wystąpią w sobotnim koncercie w Berlinie.
W Szczecinie, w 39. rocznicę tragicznych wydarzeń Grudnia 1970 roku, uczczono pamięć ofiar tamtych dramatycznych dni. Główne uroczystości odbyły się pod bramą stoczni szczecińskiej i pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 na Placu Solidarności. W grudniu 1970 r. od kul milicji i wojska zginęło w Szczecinie 16 osób, ponad 100 zostało rannych.
Największa regionalna biblioteka umocni swój wizerunek kulturalny oraz stanie się bardziej przyjazna dla osób korzystających z jej zbiorów. Książnica zawarła umowę dotyczącą przekazania środków finansowych na remont Muzeum Literatury.
O większej autonomii placówek oświatowych dyskutowano na spotkaniu z Krystyną Szumilas, sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Szczecin humanistyczny to cykl wykładów otwartych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego.
Pierwsze w kraju Centrum Diagnostyki Leczenia Nowotworów Dziedzicznych powstanie w Szczecinie przy wsparciu z funduszy europejskich. 3 grudnia w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie podpisano umowę na finansowanie przedsięwzięcia.
W przyszłym roku powinna rozpocząć się budowa nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej. Prezydent miasta oraz marszałek województwa podpisali umowę na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej.
Muzeum Narodowe w Szczecinie i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych zapraszają na wykład dr hab. Elżbiety Kucharskiej "Alergeny w żywności".
Rozpoczynamy 2. edycję Festiwalu digital_ia.09. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest dr Piotr Zawojski z Uniwersytetu Śląskiego.
Popularyzacja nauki i techniki to działalność niszowa. Nie jest prosto przekonać innych, że to dobry pomysł na radio. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że warto przecierać szlaki. Dążymy do jak największej interaktywności, bo tylko takie rozwiązania mogą przyciągnąć do radia młodego słuchacza - mówi Jarosław Dalecki, autor bloku publicystycznego połączonego z informatycznym miniportalem edukacyjnym Polskiego Radia Szczecin.
Chcesz wyjechać do Holandii i pomagać przy organizacji koncertów? Chcesz w Hiszpanii prowadzić warsztaty z wykorzystania komputera? Chcesz w Bułgarii popracować w radiu internetowym?
W najbliższą sobotę, 21 listopada 2009 r. odbędzie się inauguracja siódmej regionalnej akcji charytatywnej „Iskierka Radości”
W Szczecinie rozpoczęła się we wtorek konferencja pt.„Ekologiczny styl życia”. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim dla studentów i młodzieży ostatnich klas szkół średnich.
Jak powinien wyglądać projekt składany na konkurs w 7 Programie Ramowym, mający szanse powodzenia? Od czego zacząć przygotowania? O czym powinien wiedzieć koordynator projektu, a o czym partner? Wreszcie, jak gładko zrealizować projekt i zarządzać zespołem? Na te pytania i wiele innych odpowiedzą przygotowane przez Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT dwudniowe warsztaty, na które zapraszamy już w listopadzie.
W najbliższy weekend w Szczecinie odbędą się zawody Grand Prix Polski w pływaniu.
W przeddzień Święta Niepodległości na terenie koszar 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie - nastąpi odsłonięcie tabliczek z nazwiskami poległych żołnierzy. Natomiast główne obchody Święta Niepodległości zaplanowano na 11 listopada, przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego.
Szczecin odwiedził Robert Kubica. Kierowca Formuły 1 w naszym mieście gościł tylko kilka godzin. Robert Kubica spotkał się z laureatami konkursu - Intel Polsat Racing Tour Powered by Vobis i laureatami konkursu radia Szczecin.
Global Innovation Tournament to międzynarodowy konkurs dla studentów organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Stanforda. Zespoły kreatywnych studentów mają tydzień czasu aby stworzyć innowacyjne rozwiązanie dla globalnego wyzwania.
W Szczecinie ruszają XIII Międzynarodowe Spotkania Teatralne OKNO czyli festiwal prezentujący i promujący różnorodne nurty poszukiwań twórczych obecne w teatrze alternatywnym. Wystąpią artyści z siedmiu krajów: Polski, Niemiec, Austrii, Norwegii, Danii, Holandii i Finlandii. Będziemy mogli zobaczyć przedstawienia, performance, koncerty, projekcje filmów oraz warsztaty teatralne i spotkania z artystami.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności