PUM zaprasza na studia podyplomowe „Żywienie w sporcie”, które organizowane są przez Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie we współpracy z Zakładem Biologicznych Podstaw Kultury Fizycznej, Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu żywienia i sportu z PUM i US, oraz czynnych sportowców takich jak dr Marek Kolbowicz, mistrz olimpijski w czwórce podwójnej (Pekin 2008) i wielokrotny mistrza świata w tej dyscyplinie sportowej oraz dr Rafała Buryty, wieloletni trener ds. przygotowania fizycznego piłkarzy (Pogoni Szczecin S.A.) i piłkarek nożnych (MKS Olimpia) oraz koszykarzy (KS King Wilki Morskie) klubów ekstraklasy. Wysoko wykwalifikowana kadra z obu jednostek naukowych gwarantuje wysoki poziom i jakość studiów.
Studia trwają dwa semestry, ilość godzin dydaktycznych to 240, z czego aż 40% to zajęcia praktyczne, obejmujące gabinety dietetyczne, pracownię komputerową, kuchnię oraz laboratoria wysiłkowe, biochemiczne i genetyczne.
Zajęcia odbywać się będą w laboratoriach ZBiŻCz oraz w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, dzięki czemu słuchacze będą mieli do dyspozycji nowoczesne zaplecze dydaktyczne, którym dysponują obie jednostki.
Studia umożliwią zdobycie wiedzy oraz wielu umiejętności praktycznych. Słuchacze będą mieli do dyspozycji nowoczesną aparaturę do badań wysiłkowych i analizy składu ciała znajdującą się w gabinetach dietetycznych ZBiŻCz. Zdobędą wiedzę pozwalająca na profesjonalne zaplanowanie jadłospisu, przy pomocy specjalistycznego oprogramowania komputerowego a następnie w trakcie zajęć w kuchni, samodzielnie przygotują zbilansowane posiłki. Słuchacze zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu fizjologii wysiłku, metod wspomagania suplementacyjnego sportowca oraz zostaną zapoznani z metodami oceny genetycznych predyspozycji do danej dyscypliny sportowej, wpływającymi na właściwy dobór diety. Słuchacz zdobędzie też wiedzę z zakresu praktycznej analizy oznaczeń parametrów stosowanych rutynowo w diagnostyce sportowej.
Studia podyplomowe "Żywienie w sporcie" są doskonałym sposobem na podniesienie i zdobycie nowych kwalifikacji dla absolwentów szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia kierunku Dietetyka, Fizjoterapia, Wychowanie Fizyczne i pokrewnych. Umożliwią prowadzenie edukacji żywieniowej i doradztwa żywieniowego trenerom personalnym, animatorom sportu i turystyki, nauczycielom wychowania fizycznego oraz trenerom wszystkich dyscyplin sportowych.
Więcej na stronie: https://www.pum.edu.pl/jednostki/jednostki-pozawydzialowe/studium-ksztalcenia-podyplomowego/studia-podyplomowe-komercyjne/zywienie-w-sporcie