Szczeciński magistrat odwiedziła grupa ukraińskich ekspertów, przygotowujących się do wdrażania w swoim kraju Akcji "Przejrzysta Ukraina".
Multimedialną wystawę "Koszalin 1945 - 1950. Historia na nowo odkryta" otwarto w koszalińskiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej.
5 Pułk Inżynieryjny i Rada Osiedla Słoneczne zapraszają w przeddzień święta, w poniedziałek 10 listopada na uroczystości przy Pomniku Niepodległości na Osiedlu Słonecznym oraz na okolicznościową akademię.
W Szczecinie trwa budowa nowoczesnego biurowca OXYGEN realizowanego przez spółkę Echo Investment. Obiekt klasy A zostanie oddany do użytku na przełomie 2009 i 2010 roku. Łączna, przeznaczona pod wynajem, powierzchnia budynku wyniesie ok. 14 000 mkw.
Stowarzyszenie POLITES ogłasza nabór do projektu Aktywni żyją ciekawiej. Rozwój wolontariatu w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim.
Od 1 listopada 2008 r. do 31 marca roku 2009 r. w Szczecinie prowadzone jest „Pogotowie Zimowe".
Zapraszamy na dwudniowe warsztaty literackie podczas I Festiwalu Literackiego „Herbert. Reaktywacja?” – projektu realizowanego ze środków Biblioteki Narodowej w ramach Programu Herbert. Warsztaty są jednym z elementów kilkumiesięcznego projektu, który trwa od maja br. i który zapoczątkowany został czerwcową wystawą „Apostoł w podróży służbowej” oraz I Konkursem Poetyckim im. Henryka Banasiewicza.
Drzewka Pamięci poświęcamy tym, którzy swoje życie poświecili dla Szczecina, lecz ich groby są gdzieś daleko, zazwyczaj przy rodzinie – w grobowcach rodzinnych - w Warszawie Gdańsku, Poznaniu.
Tym razem w Willi West Ende, 6 listopada o godzinie 18.00 spotkają się miłośnicy twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. W kameralnej atmosferze, przy kawie i herbacie, będzie można posłuchać wspomnień żony pisarza – Alicji Kapuścińskiej. Do rozmowy o życiu i twórczości dołączą także najbliżsi przyjaciele autora - Wojciech Jagielski – wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. Relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne przełomu wieków z całego świata.
Zrób sobie straszliwą, mroczną fotkę, niczym wyjętą z horroru, wkomponuj w nią napis Profi-Lingua i wygraj semestralny kurs językowy!
Do 7 listopada młodzi twórcy teatralni w wieku 14-25 lat mogą zgłaszać nagranie spektaklu teatralnego do konkursu projektu stypendialnego Telewizji Polskiej S.A. „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”.
W związku z dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, jak i w organizacji ruchu w Szczecinie.
Kurier Szczeciński uznany został za dziennik roku.
Ekologiczne ławeczki z surowców wtórnych, które powstały w Szczecinie zostały nagrodzone w konkursie o Puchar Recyklingu.
Pal buszmena, belki złośliwe, meandrujące pale, rozrywające linki – to nie narzędzia tortur, a nazwy niektórych urządzeń, jakie zostaną zamontowane w parku linowym, który już za kilka miesięcy powstanie w Szczecinie przy Jeziorze Głębokim.
Ponad 700 milionów złotych – tyle wynosi wartość projektu uruchomienia w Szczecinie szybkiego tramwaju i modernizacji torowisk oraz sieci tramwajowej.
Jutro rozpoczyna się kolejna edycja prestiżowego festiwalu mediów Prix Europa w Berlinie. Konkurs ustanowiony został w 1987 roku z inicjatywy Rady Europy i Europejskiej Fundacji Kultury, w celu promowania twórczości i różnorodności kultur narodowych, regionalnych i lokalnych.
Konkurs zorganizowany z okazji obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu rozstrzygnięty. Przypomnijmy, że każdy kto 22 września 2008 r. korzystał ze środków komunikacji miejskiej mógł skasowany bilet wrzucić do urny w Biurze Obsługi Interesantów i wylosować bilet na podróż wodolotem.
Do udziału w konkursie, którego celem jest edukacja przyrodniczo- ekologiczna dzieci i młodzieży i poprawa estetyki terenów przyszkolnych, zaproszone zostały wszystkie publiczne placówki oświatowe naszego miasta.
Medale „Za zasługi dla Miasta Szczecina” przyznano pięciu działaczom NSZZ „Solidarność”.