NEWSY Szczecin
i zachodniopomorskie

Szczeciński magistrat odwiedziła grupa ukraińskich ekspertów, przygotowujących się do wdrażania w swoim kraju Akcji "Przejrzysta Ukraina".
Multimedialną wystawę "Koszalin 1945 - 1950. Historia na nowo odkryta" otwarto w koszalińskiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej.
5 Pułk Inżynieryjny i Rada Osiedla Słoneczne zapraszają w przeddzień święta, w poniedziałek 10 listopada na uroczystości przy Pomniku Niepodległości na Osiedlu Słonecznym oraz na okolicznościową akademię.
W Szczecinie trwa budowa nowoczesnego biurowca OXYGEN realizowanego przez spółkę Echo Investment. Obiekt klasy A zostanie oddany do użytku na przełomie 2009 i 2010 roku. Łączna, przeznaczona pod wynajem, powierzchnia budynku wyniesie ok. 14 000 mkw.
Stowarzyszenie POLITES ogłasza nabór do projektu Aktywni żyją ciekawiej. Rozwój wolontariatu w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim.
Od 1 listopada 2008 r. do 31 marca roku 2009 r. w Szczecinie prowadzone jest „Pogotowie Zimowe".
Zapraszamy na dwudniowe warsztaty literackie podczas I Festiwalu Literackiego „Herbert. Reaktywacja?” – projektu realizowanego ze środków Biblioteki Narodowej w ramach Programu Herbert. Warsztaty są jednym z elementów kilkumiesięcznego projektu, który trwa od maja br. i który zapoczątkowany został czerwcową wystawą „Apostoł w podróży służbowej” oraz I Konkursem Poetyckim im. Henryka Banasiewicza.
Drzewka Pamięci poświęcamy tym, którzy swoje życie poświecili dla Szczecina, lecz ich groby są gdzieś daleko, zazwyczaj przy rodzinie – w grobowcach rodzinnych - w Warszawie Gdańsku, Poznaniu.
Tym razem w Willi West Ende, 6 listopada o godzinie 18.00 spotkają się miłośnicy twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. W kameralnej atmosferze, przy kawie i herbacie, będzie można posłuchać wspomnień żony pisarza – Alicji Kapuścińskiej. Do rozmowy o życiu i twórczości dołączą także najbliżsi przyjaciele autora - Wojciech Jagielski – wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. Relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne przełomu wieków z całego świata.
Zrób sobie straszliwą, mroczną fotkę, niczym wyjętą z horroru, wkomponuj w nią napis Profi-Lingua i wygraj semestralny kurs językowy!
Do 7 listopada młodzi twórcy teatralni w wieku 14-25 lat mogą zgłaszać nagranie spektaklu teatralnego do konkursu projektu stypendialnego Telewizji Polskiej S.A. „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”.
W związku z dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, jak i w organizacji ruchu w Szczecinie.
Kurier Szczeciński uznany został za dziennik roku.
Ekologiczne ławeczki z surowców wtórnych, które powstały w Szczecinie zostały nagrodzone w konkursie o Puchar Recyklingu.
Pal buszmena, belki złośliwe, meandrujące pale, rozrywające linki – to nie narzędzia tortur, a nazwy niektórych urządzeń, jakie zostaną zamontowane w parku linowym, który już za kilka miesięcy powstanie w Szczecinie przy Jeziorze Głębokim.
Ponad 700 milionów złotych – tyle wynosi wartość projektu uruchomienia w Szczecinie szybkiego tramwaju i modernizacji torowisk oraz sieci tramwajowej.
Jutro rozpoczyna się kolejna edycja prestiżowego festiwalu mediów Prix Europa w Berlinie. Konkurs ustanowiony został w 1987 roku z inicjatywy Rady Europy i Europejskiej Fundacji Kultury, w celu promowania twórczości i różnorodności kultur narodowych, regionalnych i lokalnych.
Konkurs zorganizowany z okazji obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu rozstrzygnięty. Przypomnijmy, że każdy kto 22 września 2008 r. korzystał ze środków komunikacji miejskiej mógł skasowany bilet wrzucić do urny w Biurze Obsługi Interesantów i wylosować bilet na podróż wodolotem.
Do udziału w konkursie, którego celem jest edukacja przyrodniczo- ekologiczna dzieci i młodzieży i poprawa estetyki terenów przyszkolnych, zaproszone zostały wszystkie publiczne placówki oświatowe naszego miasta.
Medale „Za zasługi dla Miasta Szczecina” przyznano pięciu działaczom NSZZ „Solidarność”.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności