0 zł wpisowego do końca lipca w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Szczecinie

Dział: Szczecin

Do końca lipca obowiązuje promocja Ozł wpisowego! Nie zwklekaj, zapisz się już dzisiaj!

Oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie:

Studia I stopnia:

Fizjoterapia

Fizjoterapia należy do grupy zawodów specjalistycznych o profilu paramedycznym. Polega na usprawnianiu osób, które utraciły zdrowie bądź urodziły się niepełnosprawne. Fizjoterapia w dziedzinie nauki i praktyki jest głównym działem rehabilitacji medycznej.

Zakres studiów obejmuje wiedzę o czynnościach ustroju człowieka, prawach i mechanizmach rządzących tymi czynnościami oraz ich leczeniu. Tę wiedzę zdobywa student w ramach przedmiotów podstawowych: anatomii, fizjologii, patologii ogólnej i klinicznej oraz biologii medycznej. Zasady, metody oraz techniki i sposoby terapeutyczne poznaje student w ramach przedmiotów kierunkowych i zawodowych, do których należą:

  • Kinezyterapia – leczenie ruchem (prowadzenie wielu rodzajów ćwiczeń, w tym np. nauka chodu, a także wielu metod usprawniania osób upośledzonych umysłowo i fizycznie)
  • Fizykoterapia – leczenie różnymi środkami fizykalnymi (elektrolecznictwo, zimnolecznictwo, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, balneologia, medycyna uzdrowiskowa)
  • Masaż - klasyczny, segmentarny, relaksacyjny, izometryczny, sportowy itp.
Turystyka i Rekreacja

Absolwent 3-letnich studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja otrzymuje tytuł zawodowy licencjata i kwalifikacje w sektorze turystyki i rekreacji. W szczególności posiada umiejętności: organizowania pracy oraz podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji, przygotowania oferty turystycznej i rekreacyjnej dla różnych grup odbiorców oraz nawiązywania kontaktów i komunikowania się w co najmniej jednym języku obcym. 

Absolwent będzie również przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej i do pracy np. w: biurach podróży, hotelarstwie, ośrodkach sportowych i rekreacyjnych, centrach rekreacji i odnowy biologicznej, ośrodkach rekreacyjno - uzdrowiskowych, gospodarstwach agroturystycznych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach społecznych i stowarzyszeniach. Absolwent powinien być także przygotowany do pracy w szkolnictwie, po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).

Wymienione wyżej kwalifikacje absolwenta WSEiT Wydziału Zamiejscowego  w Szczecinie są rezultatem przekazanej mu w czasie studiów wiedzy ogólnej z zakresu nauk przyrodniczych, medycznych, społecznych i ekonomicznych oraz umiejętności praktycznych zdobytych w czasie praktyki studenckiej. Sylwetka absolwenta jest również kształtowana dzięki konsultacji koncepcji kształcenia zawodowego z pracodawcami oraz obecności wybitnych przedstawicieli praktyki gospodarczej w realizacji programu studiów. Absolwent ten jest również przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Kontakt:

ul. Wawrzyniaka 8 

70-392 Szczecin

tel. 91 420 13 33 lub 91 422 62 60


opublikowano: 2012-07-05
Komentarze
Polityka Prywatności