Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Szczecinie zaprasza na studia licencjackie

Dział: Szczecin

WSEiT oferuje studentom atrakcyjne studia I stopnia (licencjackie) na kierunku Fizjoterapia oraz Turystyka i rekreacja.

FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia należy do grupy zawodów specjalistycznych o profilu paramedycznym. Polega na usprawnianiu osób, które utraciły zdrowie bądź urodziły się niepełnosprawne. Fizjoterapia w dziedzinie nauki i praktyki jest głównym działem rehabilitacji medycznej.

Zakres studiów obejmuje wiedzę o czynnościach ustroju człowieka, prawach i mechanizmach rządzących tymi czynnościami oraz ich leczeniu.

Tę wiedzę zdobywa student w ramach przedmiotów podstawowych: anatomii, fizjologii, patologii ogólnej i klinicznej oraz biologii medycznej.

Zasady, metody oraz techniki i sposoby terapeutyczne poznaje student w ramach przedmiotów kierunkowych i zawodowych, do których należą:

  • Kinezyterapia – leczenie ruchem (prowadzenie wielu rodzajów ćwiczeń, w tym np. nauka chodu, a także wielu metod usprawniania osób upośledzonych umysłowo i fizycznie)
  • Fizykoterapia – leczenie różnymi środkami fizykalnymi (elektrolecznictwo, zimnolecznictwo, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, balneologia, medycyna uzdrowiskowa)
  • Masaż - klasyczny, segmentarny, relaksacyjny, izometryczny, sportowy itp.

Program studiów ukierunkowany jest przede wszystkim na rozwój praktycznych umiejętności niezbędnych w pracy fizjoterapeuty, dlatego większość przedmiotów kierunkowych i zawodowych oraz zajęcia praktyczne prowadzone są przez lekarzy specjalistów z rehabilitacji medycznej, lekarzy specjalistów z balneoklimatologii oraz magistrów fizjoterapii zatrudnionych w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych.

Oprócz zajęć praktycznych na uczelni studenci uczestniczą również w zajęciach klinicznych i praktykach zawodowych (15 tygodni) w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych.

więcej: fizjoterapia


TUSTYSTYKA I REKREACJA

Podstawowym celem zawodowych studiów licencjackich na kierunku Turystyka i Rekreacja jest przygotowanie pracowników dla szeroko rozumianej turystyki i rekreacji, który powinien posiadać wiadomości i umiejętności niezbędne przede wszystkim do:

  • posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o bioklimacie, przyrodolecznictwie, odnowie  biologicznej, wyboru terenu krajobrazowego służącemu zdrowiu  oraz wiedzą szczegółową z zakresu turystyki uzdrowiskowej,
  • przygotowania do pracy w kraju i zagranicą w przedsiębiorstwach turystycznych, rekreacyjnych, uzdrowiskowych, ośrodkach  wypoczynkowych,
  • kształtowania nowoczesnej działalności w sferze polityki w układzie lokalnym i regionalnym,
  • przygotowanie  do ustawicznego samokształcenia i rozwoju zawodowego,
  • przygotowanie do podejmowania i realizacji kreatywnych rozwiązań w uzdrowiskach, turystyce i rekreacji,
  • przygotowanie do badawczych wyzwań i kontynuacji edukacji na studiach II stopnia,
  • przygotowanie do pracy w charakterze nauczyciela po uzyskaniu uprawnień pedagogicznych.

Ważnym etapem procesu dydaktycznego są wykłady przedstawiające uogólnioną wiedzę o najważniejszych zagadnieniach mających zastosowanie w Turystyce i Rekreacji. Nastawione są one na zakres nauk społecznych i ekonomicznych w aspekcie turystyki i organizacji czasu wolnego. Część ćwiczeniowa  ma zadanie dostarczyć studentowi nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki, ale i kompetencje praktyczne związane z wykonywaniem zawodu. Dzięki umiejętnościom praktycznym absolwent będzie przygotowany zarówno do organizacji i samodzielnego prowadzenia własnego przedsiębiorstwa jak również do pracy w złożonym systemie organizacyjnym.
Ten model kształcenia zapewnia połączenie wiedzy ogólnej, teoretycznej i specjalistycznej z wiedzą i umiejętnościami praktycznymi.

WIĘCEJ: turystyka i rekreacja

szczecin.gif


ostatnia zmiana: 2012-04-05
Komentarze
Polityka Prywatności