Przyjdź na seminarium - "Przegląd europejskich programów B+R"

Dział: Szczecin

Wprowadzanie nowych rozwiązań to obecnie warunek rozwoju i konkurencyjności zarówno pojedynczego przedsiębiorstwa, jak i gospodarki regionu oraz całego kraju. Prowadzenie badań i prac rozwojowych oraz późniejsze wdrażanie ich rezultatów jest jednak drogie i nierzadko ryzykowne, ponieważ nie mamy pewności co do wyników przedsięwzięcia.

Przed problemem z czego finansować badania stają nie tylko przedsiębiorstwa poszukujące nowych rozwiązań mających zwiększyć ich konkurencyjność. Także naukowcy coraz częściej sięgają do źródeł zewnętrznych, które dają możliwość realizacji ich pomysłów. Wszystkim aktywnie działającym w sferze B+R lub rozważającym wejście na tę ścieżkę rozwoju dedykowane jest seminarium pt.:

na które zaprasza Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Spotkanie odbędzie się 14 października 2010 r. w godzinach 10:00 - 15:00 w hotelu Novotel w Szczecinie mieszczącym się przy alei  3-go Maja 31 w Szczecinie w Sali Amber.

Wśród omawianych funduszy znajdzie się m.in. 7 Program Ramowy czy program COST  finansujące badania międzynarodowe. Uczestnicy zapoznają się także z Europejską Współpracą Terytorialną (dawny INTERREG), która wspiera współpracę regionalną oraz z funduszami strukturalnymi dającymi szerokie możliwości rozwoju sektora badawczego i przedsiębiorstw. Nie zabraknie też Bonu na innowacje polecanego przedsiębiorstwom rozpoczynającym współpracę z jednostkami naukowymi oraz Projektów Celowych NOT.

Celem spotkania jest przede wszystkim przedstawienie różnorodności źródeł finansowania B+R, krótkie wprowadzenie w tematykę oraz zasady każdego z programów, które powinno pomóc w wyborze odpowiedniego instrumentu, a także wskazanie źródeł informacji i wsparcia w przygotowaniu projektu. Na spotkaniu nie powinno zabraknąć przedsiębiorców poważnie myślących o rozwijaniu swojej działalności oraz zwiększaniu przewagi nad konkurencją poprzez innowacje (te duże i te małe) oraz naukowców poszukujących źródeł finansowania swoich badań oraz współpracy z przemysłem.

Spotkanie zostanie poprowadzone m.in. przez specjalistów zajmujących się doradztwem w zakresie programów badawczo-rozwojowych w Regionalnym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych EU w RCIiTT, Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE mieszącego się na Akademii Morskiej w Szczecinie oraz przez ekspertów szczecińskiego Urzędu Marszałkowskiego. Będzie również specjalnie zaproszona na tę okazję przedstawicielka Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – p. Anna Grabowska, która zaprezentuje bogatą ofertę Centrum.

Zainteresowane osoby proszone są o rejestrację poprzez stronę internetową RCIiTT. Zapisy przyjmowane są do 11 października 2010 r. Liczba miejsc ograniczona – 50. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: tel. 091 449 47 23 lub e-mail rtd@zut.edu.pl. Dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkolenie jest bezpłatne.

źródło: RCIiTT


ostatnia zmiana: 2010-09-21
Komentarze
Polityka Prywatności