3 nowe projekty na AM

Dział: Szczecin

Akademia Morska w Szczecinie rozpocznie w roku 2010 aż 3 projekty w ramach priorytetu IV „Szkolnictwo wyższe i nauka” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Łączna wartość projektów przekroczy 6,5 mln zł. Skorzystają na tym głównie studenci Akademii oraz pracownicy uczelni. I to nie tylko Akademii Morskiej w Szczecinie.

Pierwszy projekt o nazwie „Rozwój i promocja kierunków technicznych w Akademii Morskiej w Szczecinie” przewiduje otwarcie nowego kierunku studiów Mechatronika na Wydziale Mechanicznym. Dla studentów tego kierunku Akademia zakupi 2 nowoczesne laboratoria robotyki i energoelektroniki. Dodatkowo zakupione zostanie oprogramowanie o wartości ponad 400 tys. zł. Wszyscy studenci, którzy tego wymagają objęci zostaną zajęciami wyrównawczymi z matematyki i fizyki. Dla chętnych, przewidziano atrakcyjne szkolenia, które zostaną przeprowadzone w Biurze Karier Akademii. Studia będą całkowicie bezpłatne.

 

Drugi projekt o nazwie „CAŁA NAPRZÓD! Rozwój nowego kierunku studiów na Wydziale Nawigacyjnym oraz promocja zawodów związanych z branżą morską” przewiduje otwarcie nowego kierunku studiów Informatyka na Wydziale Nawigacyjnym. Studenci objęci wsparciem w ramach tego projektu również będą mieli studia całkowicie bezpłatne. Dotyczy to również studentów zaocznych! Ponadto, w ramach projektu Akademia zakupi nowoczesną salę komputerową oraz oprogramowanie z najwyższej półki. Ale to nie wszystko. W ramach projektu dydaktycy Akademii, głównie na Wydziale Nawigacyjnym, będą podnosić swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego. Dzięki temu zajęcia prowadzone w języku angielskim będą prowadzone na szerszą niż dotąd skalę. Oprócz tego przewidziano szereg szkoleń dla osób, które chciałyby podjąć pracę na morzu. Jest to doskonała szansa dla osób poszukujących dobrze płatnej pracy, którą można znaleźć w branży morskiej. Rekrutacja zarówno na kierunek Mechatronika jak i Informatyka ruszy już wiosną.

 

Ostatni projekt: „B plus R – Badaj możliwości. Rozwijaj wiedzę” skierowany jest do wszystkich pracowników uczelni wyższych z terenu całej Polski, których praca wymaga znajomości zagadnień związanych z pozyskiwaniem środków finansowych na projekty badawcze, zarządzaniem projektami badawczymi, rozliczaniem finansowym projektów badawczych, komercjalizacją wyników prac badawczych lub ochroną własności przemysłowej. W ramach projektu przewidziano organizację 30 szkoleń z ww. tematyki. Szkolenia rozpoczną się już jesienią 2010 r.


źródło: AM


ostatnia zmiana: 2010-03-01
Komentarze
Polityka Prywatności