Zdrowie w 7 Programie Ramowym. Jak przygotować konkurencyjny projekt?

Dział: Szczecin

Program Ramowy oferuje różnorakie możliwości finansowania ambitnych, wysoko innowacyjnych badań naukowych w niemal wszystkich dziedzinach nauki. Jednym z priorytetów Programu są nauki związane ze zdrowiem i medycyną. W ostatnim czasie Komisja Europejska ogłosiła kilka konkursów obejmujących szeroką gamę tematów w tej dziedzinie badań.

Poziom rywalizacji w konkursach 7PR jest jednak bardzo wysoki, dlatego szanse na wsparcie mają jedynie dobrze przemyślane i przygotowane wnioski projektowe. Napisanie wniosku wymaga nie tylko merytorycznej wiedzy naukowej, ale również znajomości zasad Programu oraz technik pisania wniosków.

Z myślą o tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w konkurencji o projekty 7PR Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT wraz z Pomorską Akademią Medyczną organizuje warsztaty tematyczne "Zdrowie w 7 Programie Ramowym. Jak przygotować konkurencyjny projekt?"

Na warsztaty zapraszamy 23 września 2009 roku, w godzinach 10:00 – 14:30.Informacja o miejscu warsztatów dostępna bedzie wkrótce. Warsztaty skierowane są specjalnie do tych naukowców naszego regionu, którzy zainteresowani są złożeniem wniosku w jednej z tematyk objętych obecnymi konkursami w priorytecie Zdrowie 7PR – zarówno tych, którzy w programach międzynarodowych stawiają pierwsze kroki, jak też do osób posiadających niejakie doświadczenie w aplikowaniu o granty badawcze z Komisji Europejskiej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z ogólnymi zasadami funkcjonowania 7 Programu Ramowego, tematyką aktualnych konkursów związanych ze zdrowiem i medycyną, dowiedzieć się w jaki sposób poruszać się w gąszczu dokumentacji konkursowej, jak szukać partnerów do konsorcjum projektowego, wypełnić formularze administracyjne, sformułować merytoryczną część aplikacji czy policzyć budżet projektu. Zdobytą wiedzę teoretyczną ugruntują ćwiczenia praktyczne a ekspert oceniający projekty w poprzednich konkursach Zdrowia w 7PR podpowie słuchaczom co zrobić, aby przygotowany przez nich wniosek zrobił na ewaluatorach korzystne wrażenie.

Główną prelegentką na spotkaniu będzie pani Anna Pytko, wicedyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE i były koordynator krajowy podprogramu 7PR Zdrowie a we wcześniejszych Programach Ramowych – koordynator komponentów Nauki o życiuJakość życia. Pani Pytko jest też krajową delegatką Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do zespołu eksperckiego Komisji Europejskiej ds. 7 Programu Ramowego.

Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się poprzez stronę internetową RCIiTT. Zapisy przyjmowane są do 21 września 2009 r. Liczba miejsc ograniczona – 20. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: tel. 091 449 47 23 lub e-mail mswierzko@zut.edu.pl

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkolenie jest bezpłatne.

Źródło: ZUT

ostatnia zmiana: 2009-09-01
Komentarze
Polityka Prywatności