XIV Festiwal Słowian i Wikingów odbędzie się na Wolinie w dniach 1-3 sierpnia. To jedna z największych tego typu imprez na świecie, współorganizowana przez powiat Kamień Pomorski oraz Stowarzyszenie Słowian i Wikingów.
Politechnika Szczecińska i Akademia Rolnicza w Szczecinie połączą się i razem będą tworzyć Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Ustawę umożliwiającej to połączenie przyjął Sejm.
Marzy Ci się kariera telewizyjna? Posiadasz talent i ciekawą osobowość? Zapraszamy na casting! Poszukujemy "MŁODZIEŻOWEJ OSOBOWOŚCI TELEWIZYJNEJ PATIO TV".
Z przyjemnością informujemy, że Akademickie Centrum Informacyjne przyznało uczelni Collegium Balticum certyfikat "Wiarygodna Szkoła".
Obradujący w Szczecinie rektorzy uniwersytetów polskich podjęli uchwałę, w której zwrócili się do minister nauki Barbary Kudryckiej, aby zaplanowane podwyżki wynagrodzeń dla pracowników publicznych szkół wyższych zostały rozdysponowane na okres od lipca do końca grudnia br.
Pierwsze zabytkowe pojazdy, które władze Szczecina kupiły od prywatnego kolekcjonera, trafiły do zbiorów tamtejszego Muzeum Techniki i Komunikacji Miejskiej. Zanim jednak zostaną wystawione jako eksponaty, będą musiały przejść remont.
Specjalizujący się w badaniach z zakresu nauk o materiałach oraz fizykochemii układów molekularnych prof. Tadeusz Luty z Wrocławia został doktorem honoris causa Politechniki Koszalińskiej.
Na Politechnice Koszalińskiej uroczyście uruchomiono anglojęzyczny portal internetowy Study in Poland, który ma promować polskie uczelnie za granicą, zachęcać obcokrajowców do studiowania w Polsce i pomagać im w wyborze kierunku studiów.
Specjalizujący się w problematyce dynamiki obrabiarek i obróbki skrawaniem, twórca polskiej szkoły naukowej dynamiki obrabiarek, prof. Krzysztof Marchelek został doktorem honoris causa swej macierzystej uczelni - Politechniki Szczecińskiej.
Piotr Krzystek Prezydent Szczecin został wyróżniony za wspieranie społeczeństwa informacyjnego przez Komitet Organizacyjno-Programowy obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2008 r.
Rozpoczyna się ósma edycja przyznawania tytułu honorowego "Ambasador Szczecina". Tytuł ten zostanie przyznany maksymalnie dwóm osobom, których działalność i osiągnięcia w dziedzinach życia w 2007 roku przyczyniły się do promocji Miasta Szczecin zarówno w kraju, jak i za granicą.
Specjalista od inżynierii rolniczej prof. Rudolf Michałek z Krakowa otrzymał w środę tytuł doktora honoris causa Politechniki Koszalińskiej.
Zespół Szkół Ogrodniczych w Szczecinie otrzymał Certyfikat Jakości Szkoła Przedsiębiorczości.
W dniach 22-25 kwietnia w Szczecinie odbywają się Dni Informatyki InfoTrendy 2008.
Specjalizujący się w badaniach pola elektromagnetycznego profesor Ryszard Sikora otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Szczecińskiej. 86-letni profesor Sikora jest twórcą szczecińskiej szkoły naukowej w zakresie elektrotechniki teoretycznej, która zyskała renomę w kraju i zagranicą.
Największy w Polsce festiwal małych form teatralnych zainaugurowano w Pleciudze.
Szczecin powinien być uznany za obszar metropolitalny – mówił podczas pobytu w Szczecinie Wicepremier Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna.
Od 9 kwietnia w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta wystawa prac poświęconych zagospodarowaniu Wyspy Miłości na Jeziorku Słonecznym.
Niezależne Zrzeszenie Studentów jest autorem projektu Drogowskazy Kariery,. kompleksowego programu pomocy studentom w kształtowaniu własnej przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju.
O przyszłości młodych ludzi, absolwentów wyższych uczelni dyskutowano w auli Uniwersytetu Szczecińskiego.