NEWSY Szczecin
i zachodniopomorskie

W 2024 roku, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało rekordową sumę prawie 2 miliardów złotych na różnego rodzaju świadczenia dla studentów i doktorantów. Jest to wzrost o prawie 25% w stosunku do poprzedniego roku, co świadczy o zwiększonym wsparciu finansowym dla środowiska akademickiego.
To nie tylko nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego kształcenia, ale także możliwość zdobywania nowych umiejętności i budowania sieci kontaktów zawodowych bez wychodzenia z domu. Odkryj, jak nauka zdalna może zmienić Twoją przyszłość.

In the heart of Poznan, Collegium Da Vinci stands as a beacon of innovation and education, preparing students for the demands of the modern workforce. As we approach the academic year 2024-2025, the university is excited to offer its ambitious Information Technology program. This course is meticulously designed to equip students with practical skills in new technologies, such as programming, artificial intelligence, and the Internet of Things, ensuring they become specialists who can easily adapt to the ever-changing IT world.
W Polsce, kraju pełnym malowniczych krajobrazów idealnych na zorganizowane wyjazdy dla dzieci i młodzieży, wychowawcy kolonijni odgrywają kluczową rolę. Ich obecność jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczny i zgodny z planem przebieg każdej kolonii czy obozu. Zadania wychowawców kolonijnych są nie tylko o dużej odpowiedzialności, ale również wymagają specjalistycznego przygotowania, które można zdobyć, kończąc odpowiednie kursy.
Badania potwierdzają, że wysokość wynagrodzenia jest dla pracowników bardzo ważna. W tym kontekście zaskakujący może być fakt, że brak widełek płacowych w ogłoszeniu zwykle nie zniechęca kandydata do wysłania aplikacji. Zakorzeniona w naszej kulturze zasada, że o pieniądzach się nie rozmawia, znajduje odbicie nie tylko w procesie rekrutacji, lecz także przez cały okres zatrudnienia. Jak wynika z raportu Aplikuj.pl1, ponad połowa pracowników przyznaje, że w ich miejscu nie panuje jawność wynagrodzeń. Jednak już wkrótce ma się to zmienić.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to Uczelnia zawodowa, która dopasowuje ofertę kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku oraz potrzeb rozwoju gospodarki, w tym także potrzeb wynikających z rozwoju dwóch ważnych branż: rolnictwa i przemysłu spożywczego, w których znacząca rolę odgrywa DIETETYKA i DIETETYCY.
Trwa rekrutacja w Collegium Civitas. Zapisując się do końca maja możesz skorzystać z promocji Early Birds czyli 20% zniżki na pierwszy semestr nauki.
Pedagogika specjalna to obszar skupiający się na wsparciu i terapii osób z różnorodnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami. Ten kierunek studiów skierowany jest do osób zainteresowanych pracą z uczniami wymagającymi specjalnego wsparcia, w celu odkrycia i rozwinięcia ich potencjału oraz pokonania trudności.
6 maja w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej rozpocznie się rekrutacja na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci na studia będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty kierunków technicznych, menedżerskich i ekonomicznych realizowanych na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim oraz podyplomowym.
Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit został wybrany na rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w kadencji 2024-2028. Wyboru rektora dokonało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 11 kwietnia 2024 roku. Nowa kadencja obecnego Rektora UMG rozpocznie się 1 września 2024 roku.
Dietetyka to nowy kierunek studiów I stopnia uruchomiony od roku akademickiego 2024/2025 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.
Teb Edukacja, znana sieć edukacyjna w Polsce, rozpoczęła nabor na rok akademicki 2024 już 1 kwietnia 2024 roku, oferując atrakcyjne zniżki dla wczesnych zapisów. Osoby, które zdecydują się na zapis do końca kwietnia, mogą skorzystać z 15% zniżki na czesne w drugim semestrze nauki. Aby otrzymać zniżkę, wystarczy podczas zapisu użyć kodu promocyjnego: FIRSTMINUTE.
15 kwietnia 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na kierunek DIETETYKA, gdzie 36 studentów zdecydowanych na kształcenie w trybie niestacjonarnym, w ramach ścieżki kształcenia Bezpieczeństwo żywności i żywienia, skorzysta z 20% dofinansowania do czesnego [PRZEZ CAŁY OKRES STUDIÓW!], w ramach projektu pn. „Modyfikacja programu studiów II stopnia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie”. Program dofinansowany jest przez UE ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021- 2027 (FERS).




Pierwszego wywiadu on-line udzielili nam prof. Waldemar Dębski - rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej i prof. Joanna Jasińska – prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed.
Rekrutacja trwa. Już od 8 kwietnia można rejestrować się on-line na wybrany kierunek studiów. I właśnie pierwszego dnia rekrutacji na rok akademicki 2024/25 zapytaliśmy o najnowsze zmiany w uczelni i plany jej rozwoju. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z władzami Warszawskiej Uczelni Medycznej



Student Depot ogłasza start konkursu na projekt maskotki, która stanie się symbolem sieci prywatnych akademików Student Depot. Konkurs przeznaczony jest dla grafików, designerów, artystów wizualnych, uczniów, studentów oraz absolwentów - zarówno osób fizycznych, jak i prawnych oraz podmiotów nieposiadających osobowości prawnej, mieszkających w Polsce.
Studia to nie tylko nauka i egzaminy, ale również życie studenckie, które dla wielu młodych ludzi rozpoczyna się w akademikach. W Polsce coraz większą popularnością cieszą się prywatne akademiki Student Depot, które znajdują się w kluczowych miastach akademickich takich jak Łódź, Poznań, Lublin, Wrocław, Warszawa, Gdańsk i Kraków. Oferują one studentom nie tylko dach nad głową, ale kompleksową ofertę, która umożliwia komfortowe mieszkanie, efektywną naukę i aktywne spędzanie czasu wolnego.
W Polsce coraz więcej młodych ludzi staje przed wyborem odpowiedniej ścieżki edukacyjnej po zakończeniu gimnazjum czy szkoły podstawowej. Jedną z opcji, która zyskuje na popularności, jest technikum, które oferuje unikalne połączenie edukacji średniej z przygotowaniem zawodowym. TEB Edukacja, jako jedna z wiodących instytucji edukacyjnych, proponuje programy techniczne, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych liceów ogólnokształcących.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie społeczne na opiekę nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, Żak oferuje kierunek opiekun medyczny, który przygotowuje do pracy w tym coraz bardziej poszukiwanym zawodzie. Jako zawód niezbędny w starzejącym się społeczeństwie, opiekun medyczny to idealna propozycja dla osób o dużym poczuciu empatii, które pragną realnie pomagać innym.
W nadchodzącym roku akademickim 2024/2025 AWFiS oferuje bogatą gamę programów na różnych poziomach studiów, obejmujących studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe oraz inne formy kształcenia, adresowane do szerokiego grona odbiorców.
To już XV edycja IAESTE CaseWeek - projektu, w którym firmy przemysłowe, z branży IT oraz medycznej przeprowadzają warsztaty dla studentów na uczelniach technicznych w Polsce. W tym roku zapraszamy was na Politechnikę Gdańską, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Śląską, Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Krakowską oraz Politechnikę Rzeszowską.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności